Co to jest normobaria?

Tlenoterapia w komorze normobarycznej to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda leczenia różnych chorób i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia (1500hPa).

Tlenoterapia (HBOT) polega na zwiększeniu w specjalnej komorze hiperbarycznej ciśnienia, a tym samym natlenienie organizmu pacjenta. Badania naukowe dowodzą, że leczenie tlenem hiperbarycznym doprowadza do wielu pozytywnych przemian fizycznych, biochemicznych i fizjologicznych.  W normalnych warunkach w 1l surowicy krwi rozpuszczonych jest 3 ml tlenu. Oddychanie 100-procentowym tlenem w warunkach hiperbarycznych (np. 2,5 ATA) prowadzi do wzrostu ilości tlenu aż do ok. 50 ml/l.  Ciśnienie wyższe niż atmosferyczne sprawia, że tlen przenika przez tkanki i pozbawia go barier fizjologicznych. Innymi słowy: tlen przenika tam, gdzie na co dzień nie ma szansy się przedostać i trafia np. do obszarów źle ukrwionych. Mogą to być miejsca po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich lub trudno gojące się rany.

Komora normobaryczna, w której osiągamy stan NORMOBARII czyli stan ciśnienia atmosferycznego najbardziej sprzyjający zdrowiu i długowieczności człowieka, wynoszący ok. 1500 hPa (150% naturalnego ciśnienia). Dodatkowo regulowana jest zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodoru w powietrzu dla osiągnięcia lepszych rezultatów. Przebywanie w zwiększonym ciśnieniu zmniejsza stany zapalne i dotlenienie wszystkich komórek, przyśpiesza regenerację i rozwój naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk uszkodzonych tkanek, wzmacnia kości, poprawia trawienie, przyśpiesza gojenie się ran, zwiększa wydolność psychiczną i fizyczną organizmu oraz zdolności do zapamiętywania. Komora sprawdza się w leczeniu rozmaitych schorzeń: rak, udary, wylewy, zawały serca, stwardnienie rozsiane, niepłodność, problemy ze stawami i kręgami, astma, cukrzyca, borelioza i wiele innych.


Normobaria już dziś stwarza techniczną możliwość realizacji odwiecznych marzeń ludzkości o długowieczności, a być może nawet –  nieśmiertelności. Trzeba sobie jasno uświadomić, że jesteśmy w poważnym –  powiedziałbym dramatycznym – błędzie. Niesłusznie uważamy, że warunki przyrodnicze w których ludzkość żyje od tysięcy lat, są warunkami najbardziej sprzyjającymi zdrowiu i życiu. I nie chodzi tu o drobne skażenia środowiska czy zmiany klimatyczne. Chodzi o niezwykle ważne dla zdrowia i długowieczności parametry atmosfery w której żyjemy. Te parametry to: ciśnienie atmosferyczne, zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodoru w powietrzu.


dane teleadresowe

zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszej komory normobarycznej

Normobaria Orzesze
ul. Mikołowska 309
Orzesze

tel.: 502 096 786
e-mail: kontakt@normobaria-orzesze.pl

Godziny otwarcia:
Pon - Pt: 8:00 - 18:00
Sob: 10:00 - 14: 00

formularz kontaktowy

masz pytania? chcesz umówić wizytę? skorzystaj z formularza ponżej